Ortopedia

Dr n. med. Waldemar Woźniak - Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Pracuje m.in. w Klinice Ortopedii i Traumatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, Klinice Ortopedii Ogólnej, Onkologicznej i Traumatologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jest członkiem Komisji Medycznej Polskiego Związku Hokeja na Trawie, lekarzem Akademii Futsal Club Poznań.
Zainteresowania medyczne dr n. med. W. Woźniaka dotyczą przede wszystkim leczenia zmian zwyrodnieniowych stawów biodrowych i kolanowych, zabiegów rekonstrukcyjnych w obrębie stawów, endoprotezoplastyka stawów biodrowych, w tym kapoplastyka, stawów kolanowych oraz skokowo-goleniowych, a także urazów sportowych.

Doc. dr hab. w Chirurgii Urazowej i Ortopedii Franciszek Rajewski- swoje doświadczenie zdobywał w  Klinice Chirurgii Urazowej i Ogólnej AM w Poznaniu( w tym oddział chirurgi dziecięcej ) na stanowisku pracownika naukowego, asystent, adjunkta, w latach 1981-86 jako jej ordynator,w Klinice Ortopedii Dziecięcej oraz jako ordynator wydzielonych łóżek ortopedycznych w Szpitalu Klinicznym im. Prof. W. Degii. Równocześnie od 1971 do 1982 r w Zawodowym Studium Medycznym uczył przyszłch techników radiolgii  i fizjoterapeutów. W okresie pracy w Klinice Chirurgii Urazowej i Ogólnej i uzyskał I i II stopniań specjalizacji z Chirurdii Ogólnej ,jednocześnie  rozpoczął  specjalizację z urologii oraz uzyskał tytuł dr nauk medycznych.


 

Gabinet ortopedyczny oferuje diagnostykę i leczenie:

 • schorzeń narządu ruchu:
  • wady postawy, m.in. skrzywienia kręgosłupa, płaskostopie,
  • urazy, m.in. zwichnięcia, skręcenia,uszkodzenia stawów,
  • choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa,
  • choroby przeciążeniowe,
  • wady wrodzone, m.in. wrodzone zwichnięcie stawu biodrowego.

W razie potrzeby wykonywane są  blokady dostawowe/ okołostawowe, polegające na wstrzyknięciu/ostrzyknięciu stawów lub struktrur okołostawowych środkiem o działaniu przeciwbólowym lub/i przeciwzapalnym.  Celem takiej blokady jest eliminacja lub zmniejszenie bólu oraz procesu zapalnego.

 

Świadczenia wykonywane są komercyjnie.


Współpracujemy z: